Jak rozbić namiot?

0
438

Jak rozbić namiot?
Wbrew pozorom rozbicie i rozstawienie namiotu nie jest wcale takim prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wprawdzie producenci dążą współcześnie do produkcji namiotów, które będą się rozkładały jak najprościej, to jednak nadal rozbicie namiotu wielu osobom przysparza sporo trudności.
Zanim zabierzemy się do rozbijania namiotu musimy się odpowiednio do tej czynności przygotować. W pierwszej kolejności należy znaleźć miejsce, które będzie przystosowane do tego, aby rozstawić w nim namiot. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na podłoże, na którym mamy zamiar rozstawić nasz namiot. Nie może być ono ani zbyt twarde, gdyż w takim przypadku nie będziemy mogli wbić w nie tak zwanych śledzi, ani zbyt miękkie, bo wtedy śledzie nie będą chciały utrzymać się w ziemi.
Dopiero kiedy mamy właściwe miejsce możemy przystąpić do rozbijania namiotu. Zwykle potrzebne są do tego dwie osoby. Należy odpowiednio połączyć ze sobą elastyczne rurki, które będą stanowiły szkielet naszego namiotu i naciągnąć na nie tropik, który będzie stanowił naszą osłonę i zadaszenie.