Dobór mebli oraz różne inne rozwiązania pomocne w urządzaniu garderoby

0
1093

Jak urządzić garderobę?
Wbrew pozorom, garderoba w ogóle nie musi być wielka, by zdołać bez problemu zmieścić tam ubrania i utrzymać właściwy porządek. Sprawdzi się ona także jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. Jeśli mamy zamiar odizolować garderobę od pomieszczenia, możemy wstawić drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie prezentować się nasza garderoba, uzależnione jest głównie od tego, co mamy zamiar w niej magazynować. To, czy w swojej garderobie znajdzie się mnóstwo półek, szuflad lub może drążków z wieszakami uzależnione jest od posiadanych rzeczy. Pod uwagę należy wziąć też ewentualne niezbędne miejsce na przeróżne urządzenia, takie jak deska do prasowania lub żelazko.

W przypadku, gdy garderoba nie będzie zajmować wiele miejsca, rewelacyjnym wyborem jest kupno szafy na wymiar. W ten sposób najprościej jest zwiększyć miejsce zarówno na swoje rzeczy, jak i różne dodatki. Warto rozważyć zakup mebli na wymiar oferowanych przez firmę Komandor, która słynie z wytwarzania niezwykle pakownych szaf ubraniowych. Doskonałą decyzją okaże się także pakowna szafa narożna, która zmaksymalizuje ilość dostępnego miejsca do przechowywania naszych ubrań.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Kolejnym rozwiązaniem, które pozwoli na zwiększenie powierzchni użytkowej w Twojej garderobie jest zamontowanie drzwi przesuwnych. Jest to świetny wybór nawet jeśli jest to osobne pomieszczenie. Dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych zaoszczędzimy nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest potrzebna do uchylenia tradycyjnych drzwi. Na rynku dostępnych jest dużo gotowych modeli, ale można również wybrać drzwi przesuwne na wymiar, które produkuje firma Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Odpowiednio wybrane meble to nie wszystko. Musimy zadbać również o właściwe oświetlenie pokoju. Musi ono dochodzić do wszystkich półek, a także zakamarków. W związku z tym, jeśli Twoja garderoba to duże pomieszczenie, musimy zatroszczyć się, poza oświetleniem ogólnym, o oświetlenie punktowe. Najekonomiczniejszym rozwiązaniem będą LED-y, szczególnie, że maja one różne formy i bez problemu możemy je zamontować tam, gdzie tylko chcemy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ważny element każdej garderoby stanowi lustro. Duże lustro spełnia dwa ważne zadania. Jest ono niezbędne w trakcie wyboru ubioru oraz zwiększa optycznie pomieszczenie. Jeśli nie mamy miejsca na lustro stojące, możemy zdecydować się na wiszące. Dobrą alternatywą dla niewielkich pokojów jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczone jest lustro.