Odkryj Białystok

0
459

Białystok kojarzy się dla wielu jedynie ze ścianą wschodnią i zacofaniem gospodarczym na miarę przysłowiowej Polski B. Tymczasem jest to miasto naznaczone przez historię, które warto odkryć dla siebie, by dokonać swoistej redefinicji poglądów, ugruntowanych przez utarte stereotypy. W Białymstoku bowiem również możliwa jest turystyka.

Znajdziemy tu ślady – drugiego co do wielkości po warszawskim – getta z czasów drugiej wojny światowej. Masa zabytkowych kamienic, ozdabiających nie tylko główny rynek (ściślej: Rynek Kościuszki) spodoba się też z pewnością niejednemu. Skoro już przy tym jesteśmy, to warto nadmienić, iż Rynek Kościuszki – samo serce miasta – jest bardzo okazałym i reprezentatywnym placem. Świetnym miejscem do np. organizacji koncertów.

Nie możemy też nie wspomnieć o takich miejscach jak Domek Napoleona czy też przedwojenny Kościół Św. Rocha, będący ogromną budowlą. Do tych miejsc po prostu trzeba zajrzeć, będąc w Białymstoku niekoniecznie turystycznie, ale nawet służbowo ? po prostu przy okazji.

Pałac Branickich wreszcie, to również niesłychanie klimatyczne miejsce, które które koniecznie trzeba odwiedzić. Udanego zwiedzania!