Ubrania z AliExpress, czyli gdzie kupiłam idealny płaszcz

Ubrania z AliExpress – kupować czy nie kupować? Kontrowersyjna sprawa. Tak samo jak kwestia płaszcza idealnego: bo wiadomo, pojęcie „idealny płaszcz” jest rozciągliwe. Przyznam szczerze: sama mam wiele „płaszczy idealnych”. Jednak ten zielony płaszcz oversize w kratę jest jednym z moich ulubieńców. A poza tym, jest to jedna z najlepszych moich zdobyczy na AliExpress.

  

Więcej inspiracji na moim Instagramie!

 

Zakupy ubraniowe z AliExpres

AliExpress przedstawiać nikomu nie muszę. Nikogo też nie zachęcam do zakupów w tym miejscu – to wszystko jest Waszą indywidualną sprawą.  Co do mnie, to moje doświadczenie pokazuje, że ludzie bardzo często generalizują, jeśli chodzi o jakość pochodzących z AliExpress ubrań. Wiele rzeczy na tym blogu pochodzi z Ali i nie są to ciuchy gorsze od tych z Romwe, Chicwish lub Shein. Po prostu trzeba mądrze wybierać 🙂

 O jakie ubrania i akcesoria chodzi? Poza tym cudownym płaszczem chodzi o:

…i kilka innych, które nie zdążyły się tu jeszcze pojawić.

 

 

Moje „triki” – czyli jak wybierać ubrania na AliExpress?

Pomijając kwestię umiejętnego wyboru sklepu (np. zwracanie uwagi na oceny sprzedających), warto też pamiętać, że… nic nie jest za darmo. Banał, a jednak! Osobiście nie wierzę w to, że możemy dostać tu porządne spodnie w cenie 30 zł. Poza tym powinniśmy pamiętać o czytaniu tablic wymiarowych i dopytywaniu się sprzedających o wymiary.

 

 

Przykładowo, spódnice i spodnie są tu z reguły krótsze od europejskich standardów. Zdarzyło mi się kilka razy świadomie (!) kupić parę spodni krótszych, niż noszę z reguły. Dla mnie spodnie do łydek są Ok, ale niektórych może to być przeszkodą. Poza tym kupuję najczęściej w kilku wybranych już, zaufanych sklepach, które z przyzwyczajenia nazywam “koreańskimi”. Może to być mylące, bo najpewniej ubrania z tych miejsc na Ali wcale nie pochodzą z Korei. Po prostu pierwszy taki sklep, do którego zaczęłam powracać raz na jakiś czas (dziś już, zresztą, nieistniejący), nosił nazwę “Korean Fashion Store”. Schlebiając samej sobie, każdy kolejny podobny do KFSu sklep zaczęłam zaliczać do tej kategorii. Po cichu liczę też, że te ubrania są faktycznie “designed in Korea”.


Nie jest to reguła, ale najczęściej wyróżnia te miejsca:

  • obecność frazy „korean” w nazwach aukcji (często szukam też tej frazy przez lupkę),
  • niestandardowa stylistyka (m.in. bardzo dużo inspiracji vintage, retro),
  • nieco wyższe niż na innych aukcjach ceny,
  • lifestyle’owy charakter aukcji (np. selfie, a nie packshoty z produktami na białym tle),
  • azjatyckie (a nie np. europejskie, co jest bardzo częste na AliExpress) modelki.

Co do tych ostatnich, to zauważyłam nawet, że bardzo często na tego typu aukcjach sprzedawcy informują o posiadaniu “swoich modelek” do zdjęć. Śmiem w to wątpić, ale zostawiam to tu jako charakterystyczny atrybut omawianych miejsc.

 

Dajcie znać, jeśli chcecie, żebym podzieliła się z Wami adresami tych sklepów na AliExpress – mogłabym np. zrobić krótki przewodnik zakupowy.

 

 

Za co cenię ubrania z AliExpress?

Nie będę ukrywać, że zakupy ubraniowe na AliExpress zaczynałam robić jako studentka – ze względu na ceny. Paradoksalnie, z czasem zaczęłam coraz bardziej doceniać je również za wzornictwo. Poluję tu głównie na ubrania z retro sznytem, których próżno jest szukać w zwykłych sieciówkach. Poza tym, w ten sposób zwiększam prawdopodobieństwo, że nie spotkam sobowtóra na ulicy.

 

 

Tak też było z tym płaszczem. Kompletnie mnie w sobie rozkochał. Nie jest to materiał naturalny, ale jego akceptowalna cena, cudowny kolor, wzór i krój skradły moje serce. Uważam, że taki model oversize idealnie kontrastuje z obcisłymi jeansami i botkami na malutkich wygodnych szpilkach marki ASOS, które dodatkowo wysmuklają nogi. Strasznie podoba mi się ta celowa dysharmonia z masywnym okryciem.

 

 

Aby dodatkowo podkreślić mój ukochany szmaragdowy kolor, postawiłam na czarne tło – sweter z półgolfem H&M oraz czarne rurki Stradivarius.

 

 


 

 

 

Fot. Łukasz Łuciuk

Płaszcz: AliExpress green checked coat

 

@retrospekcje_aniModowe inspiracje na moim Instagramie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *