Przewodnik po La Digue. 6 rzeczy, których nie możesz ominąć

La Digue Seychelles stones pink rocks Seszele anse source d'argent drone photo instagrammable place seychelles

La Digue jest trzecią główną Seszelską wyspą. Jest bardziej sielska, wyluzowana i bogata w zjawiskowe widoki, niż jej sąsiadki Praslin i Mahe. Samo przebywanie tutaj jest fantastycznym doświadczeniem: jazda na rowerze wśród palm szum oceanu i najbardziej przyjaźni lokalesi beztrosko słuchający reggae na ulicach. Ten klimat się udziela. Chcesz poczuć ten vibe? Zapraszamy, oto przewodnik po La Digue – najpiękniejszej seszelskiej wyspie.

 

Zakochaliśmy się w La Digue. Może nie od pierwszego wejrzenia, bo gdy opuszczasz Jetty atakuje Cię tłum oferujących rowery lokalnych przedsiębiorców 🙂 Choć muszę przyznać, niektórzy są mistrzami sprzedaży. Warto jednak odjechać nieco dalej od „centrum” wioski i trafiasz do autentycznego tropikalnego świata.

 

la digue vanilla plantation Union Estate Park Seychelles Seszele plantacja wanilii palm trees palmy

 

Oto lista rzeczy, którą musisz zrobić, aby zasmakować klimatu niepowtarzalnej La Digue:

 

1. Odwiedź Anse Source D’argent jedną z najpiękniejszych plaż na świecie

Anse Source D’argent uznawana jest za najpiękniejszą plażę nie tylko na Seszelach, ale i na całym świecie. Po prostu nie możesz jej ominąć, to trochę jak być w Paryżu i nie widzieć Wieży Eiffla. Przepiękna, jeszcze żywa rafa koralowa, liczne zatoczki, dzięki którym nie odczuwasz tłoku ludzi i gigantyczne, spektakularne głazy, które górują nad rafą. Sceneria ta najpiękniej wygląda z góry.

 

 

2. Wdrap się na prastary głaz

Seszele to jedyne wyspy granitowe na świecie znajdujące się po środku oceanu. Ich wizytówką i znakiem rozpoznawczym są olbrzymie głazy, których wiek sięga nawet 750 milionów lat. Niektóre są gigantyczne, jak np. słynny kissing rock czy turtle rock. Niektóre znacznie mniejsze i tworzą liczne zatoki. Wdrap się na jeden i podziwiaj wybrzeże z góry: jest pięknie!

 

La Digue Seychelles stones pink rocks Seszele anse source d'argent drone photo instagrammable place seychelles

 

La Digue Seychelles stones pink rocks Seszele anse source d'argent drone photo instagrammable place seychelles

 

3. Przejedź się rowerkiem po wyspie

Na La Digue praktycznie nie ma ruchu samochodowego – samochodami jeżdżą tu głównie lokalne służby. Turyści poruszają się tutaj na rowerach i, muszę przyznać, nigdy nie myślałam, że poruszanie się po tropikalnej wyspie na rowerze mogłoby być atrakcją samą w sobie. Przejazd po starej plantacji kokosowej L’Union Estate czy wzdłuż oceny do Anse Fourmis zapamiętasz na długo!

 

la digue vanilla plantation Union Estate Park Seychelles Seszele plantacja wanilii bike rower

 

4. Pływaj przezroczystym kajakiem z Crystal Water Kayaks

Tuż przy wejściu do Anse Source D’argent znajdziemy małą budkę – wypożyczalnię przezroczystych kajaków. Warto wybrać się na wycieczkę kajakiem o zachodzie słońca (zahaczając przy okazji o Asne Pierrot, jeśli fale uniemożliwiły przedostanie się). Pamiętajcie też, że pływanie uzależnione jest od poziomu wody i nie ma gwarantowanego czasu, w którym musisz się stawić. Dlatego też sugeruję pozostanie na Ła Ligue dłużej, niż jeden dzień.

 

 

 

5. Poczuj się jak Robinson Cruesoe na jednej z oddalonych plaż

Anse Source D’argent to najsłynniejsza i najbardziej zatłoczona plaża. Wystarczy jednak przejść trochę dalej do Anse Pierrot (droga przez morze, więc wypatruj odpływu), Anse Marron (możesz przejść pomiędzy głazami z Anse Pierrot). Możesz też wsiąść na rower i ruszyć w kierunku Grand Anse i Anse Cocos. Grand Anse jest moją drugą ulubioną plażą na La Digue – ocean jest tu dziki i nieokiełznany.

 

Coconut Kokos Seychelles beach Seszele plaża blog La Digue Grand Anse

 

6. Zobacz plantację palm i wanilii L’Union Estate

Jadąc w kierunku Anse Source D’argent skręć w jedną z licznych ścieżek i podziwiaj wysokie kokosowe palmy, majestatyczne granitowe głazy i skręć w kierunku plantacji wanilii. Po drodze najprawdopodobniej natkniesz się na zagrodę z żółwiami – są równie urocze i dają się karmić, jak te z Curiese.

 

la digue vanilla plantation Union Estate Park Seychelles Seszele plantacja wanilii instagrammable place

 

Jak Wam się podoba klimat?  Dajcie znać w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *