Najpiękniejsze plaże na Seszelach. Oto nasza lista TOP5

La Digue clear Kayak Seychelles Seszele crystal kayak anse source d'argent blog

Tętniąca życiem rafa koralowa. Woda, której turkus jest tak jaskrawy, że aż neonowy. Biały piasek przypominający drobną mączkę. Najpiękniejsze plaże na Seszelach mają to wszystko i sprostają gustom najbardziej wybrednych podróżników.

Seszele są krajem słynących ze swoich wyjątkowych, nieraz dziewiczych plaż. Przemierzyliśmy wzdłuż i wszerz Praslin i La Digue, a nawet kilka bardziej odległych wysepek, w poszukiwaniu tych najbardziej zachwycających. Oto najpiękniejsze plaże na Seszelach – naszym skromnym zdaniem.

 

 

Anse Source D’Argent, La Digue

Najpiękniejsza plaża na całych Seszelach, a być może i na świecie? To tutaj. Tutaj wszystko, co Seszele mają najlepszego do pokazania: malownicze głazy, fantazyjnie wyrzeźbione przez siły natury, kryształowa woda i fascynujący podwodny świat. Na Anse Source D’Argent możemy obserwować wciąż żywą rafę koralową, co jest o tyle niezwykłe, że ok. 90% seszelskiej rafy zniszczyło El Niño (zjawisko odpowiedzialne za utrzymywanie się ponadprzeciętnie wysokiej temperatury na powierzchni wód).

 

 

 

 

Grand Anse, La Digue

Miejsce majestatyczne, dzikie, nieokiełznane. Powstają tu przepiękne fale, których nie wstydziłby się wytrawny surfer. Przez prądy kąpać się tu można na własne ryzyko, ale już nawet samo patrzenie na ocean z Grand Anse jest kojące i hipnotyzujące.

 

 

 

Anse Lazio, Praslin

Z trzech plaż uważanych za najpiękniejsze na Praslin, to właśnie Anse Lazio zrobiło na mnie największe wrażenie. Malownicze zatoki, piasek niczym talk, pływanie w akompaniamencie płaszczek i ryb sprawiają, że chcesz tu wrócić. Warto jednak pamiętać, że pomiędzy majem a październikiem występują tu fale, choć idzie wstrzelić się w spokojniejsze momenty.

 

 

 

Anse Patates, La Digue

Niewielka plaża w uroczej zatoczce zachwyca kolorem wody. Jest tutaj tak intensywny, że aż neonowy. Opadając nad piaskiem palmy tworzą tu tak pożądany cień, a majestatyczne głazy dookoła – iście seszelski krajobraz. 

 

 

 

15 min rowerkiem stąd, przy plaży Anse Bananes znajduje się restauracja Ches Jules: bez cieni wątpliwości jest to najlepsze jedzenie na całych Seszelach. Spróbujcie octopusy curry – porównywałam w 4 miejscach i to tutaj było bezkonkurencyjne.

 

 

Grande Soeur

Na Wielkiej Siostrze mamy tylko 2 plaże: jedna, do której podpływają lodzie i druga, na innym brzegu wyspy. Ta druga jest bezkonkurencyjna: turkusowe wody oceanu Indyjskiego, biały piasek, majestatyczne granitowe głazy dookoła. No i te pustki – dociera tu naprawdę promil turystów.

 

 

 

Która najładniejsza? Dajcie znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *