Positano #instafriendly – TOP5 miejsc z pocztówkowymi widokami

Dziś trochę z przymrużeniem oka, ale z pięknymi widokami. Przygotowałam dla Was bowiem listę pięciu adresów z widokiem na Positano, które zrobiły sobie „karierę” na Instagramie. I to nie byle jaką, a zawrotną: w chwili, gdy publikuję ten wpis, #positano na Instagramie dobija do 2M zdjęć.

Wszystkie wylistowane poniżej miejscówki są całkowicie darmowe. Można, oczywiście, wystać w kolejce kilka godzin i zapłacić krocie za drinka w widokowych restauracjach takich jak La Sirenuse albo Frankie’s – równie popularnych w sieci wśród blogerów i instagramerów. Ale z ręką na sercu przyznaję – nie mieliśmy tyle cierpliwości, a poza tym widownia w takich miejscach nie nastraja nas na robienie zdjęć. Jeśli więc chcecie zrobić kilka ujęć z epickim widokiem na zdobioną płytkami kopułę kościoła Santa Maria Assunta, scrollujcie dalej.

 

Zobacz Retrospekcje na Instagramie!

 

1. 185 Via Christoforo Colombo

Nieco w dół od przystanku SITA bus Positano-Sponda znajduje się najprawdopodobniej najpopularniejszy murek na włoskim wybrzeżu. Do zdjęć w tym miejscu ustawiają się kolejki, a my nawet 2 razy spotkaliśmy w tym miejscu sesję zdjęciową dla sukien ślubnych. Co jak co, ale Włosi wiedzą, co dobre!

 

 

 

 

 

Nieco spokojniejszy spot znajduje się kilka kroków w doł schodkami w kierunku hotelu Merincanto – jest znacznie spokojniej i z pewnością komfort robienia zdjęć w tej lokalizacji jest nieco wyższy. Nie wiem jak Wy, ale ja osobiście bardzo nie lubię tłumów i strasznie się krępuję, stając przed aparatem (tak, serio!). Dlatego komfort intymności jest dla mnie na wagę złota.

 

 

 

2. Z morza Tyrreńskiego

Robiąc te zdjęcia, największym wyzwaniem było ustać w miejscu i nie zostać zniesionym przez falę. Pomagały podkopy stopami w kamieniach i kapcie do wody (must have, jeśli chodzi o kamieniste włoskie plaże!). Jeśli więc marzy Wam się ujęcie Positano w akompaniamencie błyszczącej tafli wody, zachęcam do uprzedniej wizyty w sklepie ze sportowym ekwipunkiem 😉

 

 

 

3. 55 Viale Pasitea

Miejsce to znajduje się nieco w dół drogą od hotelu Poseidon, który znajduje się na wzniesieniu. Aby tu trafić, trzeba więc się nieco wspiąć w górę. Tu również spotkaliśmy czekających na zmierzch fotografów z rozstawionymi statywami. Przy okazji zawsze można poprosić któregoś z nich o nieco bardziej profesjonalne ujęcie. Just sayin’!

 

 

 

4. Spaggia Grande

Kto nie widział słynnych kolorowych positańskich parasolek na Instagramie, ręka w górę! Spaggia Grande jest jednak bardzo zatłoczona, dlatego polecam odwiedziny w porannych godzinach. My, niestety, nie podołaliśmy dostać się tutaj z rana, ponieważ autobus z Praiano najzwyklej nie przyjechał o wyznaczonej porze (tutaj wspominałam o zaletach i wadach poruszania się po Wybrzeżu Amalfitańskim), dlatego musieliśmy przymknąć oczy na ludzi. Wynajęcia leżaka jest tutaj płatne, ale bez stresu – wejście na teren z żadnymi opłatami się nie wiąże.

 

 

 

5. Praiano – bonus 🙂

No dobra, nie do końca jest to Positano, ale jest tu równie pocztówkowo i idyllicznie. Praiano jest oddalone od Positano o jakieś 15 min. i według mnie jest to równie atrakcyjne miejsce do zrobienia niebanalnych ujęć w iście włoskim stylu. Sami zobaczcie!

 

 

 

 

@anilatynskaSłoneczna Italia na Instagramie!

 

 

Dowiedz się więcej o Wybrzeżu Amalfitańskim:

Co zobaczyć na Wybrzeżu Amalfitańskim: Amalfi, Positano, Ravello, Fiordo di Furore i inne

Praktyczny przewodnik po Amalfi i Wybrzeżu Amalfitańskim

 

5 thoughts on “Positano #instafriendly – TOP5 miejsc z pocztówkowymi widokami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *